Viena raudona sąvaržėlė

Home / MIX / Viena raudona sąvaržėlė

Ar esat girdėję apie viena raudona sąvaržėlę, kuri ilgainiui pavirto namu? Ne? Sėskit patogiai, papasakosiu.

Viena raudona sąvaržėlė (angl. One red paperclip) – reali vieno kanadiečių blogerio Kyle MacDonald, kuriam pavyko iškeisti paprasčiausią sąvaržėlę į dviejų aukštų namą.

Istorija. viskas prasidėjo 2005 metais. Kyle gyveno nuomojamame bute ir svajojo turėti nuosavą namą. Pinigų nebuvo, todėl jis sugalvojo pažaisti vaikišką žaidimą „Bigger, Better“ („Didenis, Geresnis“). Jo tikslas yra daiktų keitimas į kitus stengiantis, kad gautas daiktas būtų brangesnis arba didesnis nei tavasis.

2005 birželį skelbimų portale craigslist Kyle patalpino raudonos sąvaržėles nuotrauką ir skelbimą, kad jis keičia ją į bet kokį daiktą, kol negaus namo. Tą pačią dieną jam pavyko iškeisti sąvaržėlę į tušinuką. Praėjus metams ir įvykdžius 14 keitimų jis persikraustė į nuosavą namą.

Ši istorija tapo labai populiari visame pasaulyje. 2007 metų vasara net buvo išleista Macdonaldo knyga, pasakojanti apie jo nuotykius.
Visi įvykdyti keitimai:

 1. 2005 birželio 14 d. Kyle važiavo į Vankuverį, kur iškeitė sąvaržėlę į šratinį žuvelės formos tušinuką.
 2. Tą pačią dieną jis iškeitė tušinuką į juokingą rankų darbo durų rankeną, kurią jis pavadino „Rankena-T“. Tam, kad ją atsiimti jam teko važiuoti į Sietlą.
 3. Birželio 25 d. jis jau važiuoja į miestelį Amherst, kad iškeisti rankeną į dujinę viryklę skirtą kemperiui.
 4. Rugsėjo 24 d. viename barbekiu vakarėlyje Sant Klemente jam pavyko įtikinti namo šeimininką iškeisti viryklę į 1kW Honda elektros generatorių.
 5. Lapkričio 16  d. jis iškeitė generatorių į tuščią alaus kegą (alaus statinę) ir neoninę Budweiser iškabą.
 6. Gruodžio 8 d. jis visą tai iškeitė į sniego motociklą, kurį gavo iš radijo vedėjo.
 7. Sekančią savaitę jam pavyko iškeisti motociklą į kelialapį dviem į kalnus Britų Kolumbijoje.
 8. Maždaug 2006 sausio 7d. jis iškeitė kelionę į furgoną.
 9. Vasario 22 d. jis iškeitė furgoną į kontraktą su įrašų studija Metalworks.
 10. Balandžio 11 d. jis perleido kontraktą pradedančiajai dainininkei Jody Gnant, už tai gavęs leidimą gyventi jos name Finikse visus metus.
 11. Balandžio 26 d. jis iškeitė nuomos sutartį į galimybę praleisti vakarą roko muzikanto Alice Cooper kompanijoje.
 12. Gegužės 26 d. jis iškeitė vakarą su Cooper į suvenyrinį sniego rutulį su užrašu KISS.
 13. Birželio 2 d. jis atvažiavo į Kaliforniją ir iškeitė rutulį į vaidmenį filme Donna on Demand! Susikeitė su režisieriumi Corbin Bernsen, kuris kaip tik tokius rutulius kolekcionavo.
 14. Galiausiai 2006 metų birželio 5 d. jis iškeitė vaidmenį filme į dviejų aukštų namą mažame Kanados miestelyje Kipling.

Štai tokia neįtikėtina istorija, kiek radau informacijos pagal ją bus sukurtas ir filmas. Beje visos į visas kelionės Kyle leidosi darbo reikalais kaip prekybos agentas, todėl jos jam nieko nekainavo.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *