Pick&Roll

Home / MIX / Pick&Roll

Ir vėl didžiojo krepšinio vakaras Lietuvoje ir ta proga pasiaiškinam su vienu krepšinio terminu. Vis dažniau žiūrint krepšinį komentatoriai naudoja terminą Pick&Roll. Pabandysiu paaiškinti kas tai yra, kad nekristumėt veidų į purvą prieš draugus kai kas nors paklaus, o kas tai yra.

Pick&Roll (lietuviškas terminas turbūt būtų „2 prieš 2“) – krepšinio atakos kombinacija, kurioje dalyvauja du žaidėjai. Puolančios komandos žaidėjas, valdantis kamuolį ir saugomas gynėjo, juda į savo komandos draugo pusę, kuris stato užtvarą (pick) besiginančiam žaidėjui. Besiginantis žaidėjas turi rinktis ką jam saugoti ar žaidėją su kamuoliu ar likti prie užtvarą statančiojo. Jei jis „persijungia“ ant statančiojo tai žaidėjas su kamuoliu gali atlikti laisvą metimą. Jei jis lieka prie žmogaus su kamuoliu, tai ką tik statęs užtvarą žaidėjas leidžiasi prie krepšio (roll) ir gauna perdavimą laisvam metimui.
Tai visiškai bazinis puolimo elementas, tačiau beveik visos net aukščiausio lygio komandos naudoja jį labai dažnai, tam reikalinga, kad aukštaūgiai, kurie dažniausiai daro užtvaras, būtų labai gerai susižaidę su mažaisiais žaidėjai (įžaidėjais, gynėjais). Aukščiausio lygio besiginantys krepšininkai skaito žaidimą ir žino šį derinį, tačiau vistiek žaidėjai sugeba jį atlikti. Kartais pasirenkami ir kiti atakos užbaigimo variantai. Pavyzdžiui derinys vadinimas Pick&Pop t.y. tas pats 2×2 žaidimas tik užtvarą pastatęs žaidėjas nesileidžia link krepšio, o atšoka atgal  ir įgauna laisvumo metimui iš vidutinio nuotolio arba tritaškio.

Paaiškinantis video su keliais galimais „išėjimais“ iš derinio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *