Stalo žaidimai. Dixit

Home / LAISVALAIKIS / Stalo žaidimai. Dixit

Žaidimą gali žaisti iki 6 žaidėjų. Kiekvienas gauna po šešias kortas. Vienas iš žaidėjų tampa turo vedėju ir iš savo turimų kortų jis išsirenka vieną, deda ją užverstą ant stalo ir kaip tik jam patogu vienu ar keliais žodžiais, daina ar net eilėraščiu papasakoja ką matė toje kortoje (jose įvairūs piešiniai). Visi likę žaidėjai tarp savo kortų ieško ką nors labiausiai panašaus į vedėjo pasakojimą ir taip pat deda savo užverstas kortas ant stalo. Po to visos kortos sumaišomos ir atverstos surikiuojamos ant stalo.
Žaidėjų užduotis – atspėti paveiksliuką, kurį padėjo turo vedėjas. Tam kiekvienas turi žetonus su numeriukais, kurių dėka ir vyksta balsavimas. Atvertus visus žetonus vyksta taškų skaičiavimas.

Taškus gali uždirbti tiek vedėjas, tiek žaidėjai. Vedėjo tikslas, kad jo korta atspėtų kuo mažiau žmonių (geriausiai vienas), tada tiek vedėjas tiek atspėjęs gauna po 3 taškus, tačiau jei atspės visi tai visi išskyrus patį vedėją gaus po 2 taškus. Jei neatspės niekas, tai nei vedėjas, nei žaidėjai taškų negaus. Taip pat tašką gali gauti žaidėjas, kuris apgavo kitus ir už jo kortą buvo prabalsuota. Už tai gaunama po 1 tašką.

Linksmas neįpareigojantis žaidimas, nereikalaujantis daug galvojimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *