Atsitiktiniai faktai

Home / MIX / Atsitiktiniai faktai

Atsitiktinių faktų rinkinukas pokalbio palaikymui.

* Čarlis Čaplinas buvo geriausiai apmokamas savo laikų aktorius, 1916 metais jo uždarbis siekdavo 10 tūkst. dolerių per savaitę.

* Ne visi žino, kad posakis „pinigai nekvepia“ atsirado Senovės Romoje. Šie žodžiai priskiriami imperatoriui Vespasianui kai jo sūnus sugėdino ji dėl naujai įvesto mokesčio už viešojo tualeto naudojimą. Imperatorius pasiūlė savo vaikui pauostyti pinigus ir atsakyti ar jie smirda ir gavo atsakymą: „Ne, ne smirda“. Nuo tų laikų šis posakis dažnai vartojamas, o mokami tualetai ir šiais laikais pildo jų savininkų kišenes.

* Senovės Kinijoje daugelis žmonių tam, kad suvesti sąskaitas su gyvenimu, pasirinkdavo gana keistą būdą – jie suvalgydavo svarą druskos.

* Šarvuočio patelė pasižymi unikalia savybe, stresinėse situacijose, būnant nėščia, ji gali „užlaikyti“ gimdymą net iki dviejų metų.
* Maiklas Džordanas pasirašydamas reklamos kontraktą su „Nike“, kasmet gauna daugiau pinigų nei visi „Nike“ gamyklų darbuotojai kartu sudėjus.

* Brendžio skonis, panašiai kaip ir konjako daugiausiai priklauso nuo jo išlaikymo laiko. Tam, kad pirkėjas galėtų jį sužinoti etiketėse paprastai žymima: A.C. – ne mažiau dviejų metų, V.S. (Very Special) – ne mažiau 3-jų metų, V.S.O.P (Very Superior Old Pale) – ne mažiau 4 metų, V.V.S.O.P Grande Reserve – ne mažiau 5 metųm X.O. (Extra Old) – ne mažiau 6 metų.

* Oficialiai pagal Tarptautinės aviacijos federacijos kosmosas prasideda 100km nuo žemes paviršiaus.

* Kanarėlės taip pavadinto Kanarų salų garbei, o ne atvirkščiai. Salos savo laikų pavadinimo gavo nuo šunų. Tiesiogiai verčiant iš latinų Canariae Insulai reiškia „šunų salos“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *