Domeno keitimas WordPress

Home / TECHNOLOGIJOS / Domeno keitimas WordPress

Kaip ir žadėta, trumpas komentaras apie tai kaip pakeisti domeną, puslapio adresą naudojant wordpress platformą. Atrodo, keičiamas ne serveris, o tiesiog adresas, bet reikalų yra.

Pirmas būdas. Kiek teko skaityti pasirodo vieniems viskas suveikia, tiesiog paprasčiausiai pakeitus Site Adress ir WordPress adress eilutės naujuoju domenu. Tas eilutės rasti galima prie pagrindinių nustatymų, Nuostatos->Pagrindinės (jei angliškai tai Settings->General).

Tą padaryti reikės bet kokiu atveju, bet yra didelė tikimybė, kad tas nesuveiks. Neišsigąskit, jei pakeitus adresą, tiek puslapis, tiek administratoriaus skydas (Dashboard) taps nepasiekiamas, tai normalu, bet reiškia, kad pirmas būdas pilnai nesuveikia. Kaip atkeisti adresą ir patekti į savo paskirą senuoju adresu, parašysiu atskirai.

Antras būdas. Sunkioji artilerija. Pirmam būdui nepasisekus, laukia sunkesnis kelias, reikės lįsti į kodus. Nepretenduoju į programuotojus ar IT specialistus, pats dariau viską pagal randamas instrukcijas, tiesiog apibendrinu rastą informaciją.
Tai gi, nežinau kokį hostingą ar svetainės talpinimo būdą naudojant, bet visur turi būti daug maž toks pats valdymas ir struktūra. Tai mums reikia prisijungti prie phpAdmin paskyros ir surasti mums reikiamą duomenų bazę, jei turit tik vieną puslapį ji turėtų būti vienintelę, o jei turit kelis puslapius, reikėtų sužinoti, kaip vadinasi Jūsų duomenų bazė. Tai galima padaryti prisijungus prie failų serverio ir suradus failą wp-config.php, galima jį atidaryti iškarto ar parsisiuntus į kompiuterį. Atidarius failą ieškom eilutės : define( ‘DB_NAME’, ‘database_name_here’ ); Vietoje paryškinto teksto ir turėtų būti Jūsų duomenų bazės, kurią reikia redaguoti vardas.

Prisijungus prie phpAdmin administravimo puslapio ir pasirinkus reikiamą duomenų bazę spaudžiam SQL skirtuką ir į lauką iš eilės įvedame tokias eilutės

     • UPDATE wp_options SET option_value = replace(option_value, 'http://domain.lt', 'http://newdomain.lt') WHERE option_name = 'home' OR option_name = 'siteurl';
     • UPDATE wp_posts SET guid = replace(guid, 'http://domain.lt','http://newdomain.lt');
     • UPDATE wp_posts SET post_content = replace(post_content, 'http://domain.lt', 'http://newdomain.lt');

Po kiekvienos įvestos eilutės spaudžiam Vykdyti arba Submit. Ir viskas, man tai suveikė, tiesa wp-admin puslapis pradėjo veikti iškart, o pats puslapis su nauju, domenu pradėjo veikti po kokių penkių minučių, kai aš jau vėl ieškojau kas čia ne taip.

Internete yra dar daugiau būdų, yra kažkokia programelė, kartais padeda hostingo savininkai, bet aš dalinuosi būtent savo patirtimi.

One Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *