Achilo kulnas

Home / MIX / Achilo kulnas

Tikras vyras, turi būti eruditas, protingas, žinoti kiek daugiau nei jo pašnekovai, vyro portalas tau padės praplėsti akiratį, kartais paaiškindamas, galbūt ir žinomus dalykus, o kartas galbūt pataikys ir į tą temą kurios nežinojai.

Manau, visi arba tikrai didžioji dauguma girdėjo posakį „Achilo kulnas“, kuris vartojamas kažkokiai silpnybei pabrėžti, parodyti. Kontekstas galėtų būti toks: „Matematika – jo Achilo kulnas“, „Jis geras krepšininkas, bet varymasis jo achilo kulnas“.
Labai giliai į istoriją šį kartą nesileisim, bet Achilas žinomas iš daugybės graikiškų mitų ir legendų, kuriam dar vaikystėje buvo pranašaujama ilgas ir neįdomus gyvenimas arba mirtis prie Trojos sienų. Jo motina Fetida nenorėjo, kad sūnus mirtu jaunas ir nusprendė padaryti jį nemirtingu. Tam motina, jam gimus murkdė jį į šventą požemines Stikso upės vandenį. Tai darydama ji laikė Achilą už kulno. Po tokio veiksmo Achilas tapo nepažeidžiamu, tačiau kulnas, kurio nepalietė šventieji Stikso vandenys, nes Fetidą laikė sūnų už kulno, liko pažeidžiamas. Praėjus daug metų Achilas iškeliavo su graikais į žygį prieš Troją ir viename iš mūšių dievas Apolonas (kurį anksčiau buvo įžeidęs Achilas) nukreipė Pario strėlę tiesiai į Achilo kulną ir nepaisant to, kad žaizda buvo nedidelė ji tapo mirtina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *