Futbolas. Nuošalė

Home / LAISVALAIKIS / Futbolas. Nuošalė

Sveiki, vyrai, pripažinkim ne visi esam pakankami sportiški ir ne visi labai domimės sportu ir žinom jo taisykles. Tačiau būna tokių situacijų, kad žiūrim sportą kompanijoje ir pabėgti galimybės nėra. Tokioje situacijoje nesinori būti balta varna ir nesuprasti nieko kas vyksta aikštelėje. Karts nuo karto vyro portalas pateiks sunkesnes, įvairių sporto šakų taisyklės tam, kad save gerbiantis vyras nenukristų veidų į purvą prieš savo draugus. Šį kartą tai bus futbolo nuošalės taisyklė.

Kas yra nuošalė

Nuošalė (angl. offside) – tokia žaidėjo padėtis aikštelėje, kai jis yra arčiau priešininkų vartų nei kamuolys ir antras arčiausiai savo vartų esantis besiginantis žaidėjas (įskaitant vartininką). Esant tokiai situacijai žaidimas stabdomas ir perduodamas besiginančiai komandai; jei tokioje pozicijoje įmušamas įvartis – jis neįskaitomas.

Nuošalė fiksuojama tokiu atveju, jei žaidėjas komandos draugo perdavimo pradžios momentu yra arčiau vartų linijos, nei priešpaskutinis besiginančios komandos žaidėjas.

Žaidėjas nėra nuošalėje jei:
  • Jis yra savo aikšties pusėje;
  • Jis yra vienoje linijoje su priešpaskutinių gynėju;
  • Jei perdavimas atliekamas atgal;
  • Jei žaidėjas gauna kamuolį po išmetimo iš už šoninės linijos, smūgio nuo vartų, kampinio.

Understand Offside in Soccer (Football) Step 2Bullet2.jpg

(šaltinis: https://sites.google.com/a/moundsviewschools.org/soccerrefhelp/offsides)

Nuošalė gali būti fiksuojama kai kamuolys net nesiunčiamas nuošalėje esančiam žaidėjui. Pavyzdys: jei atakuojanti komanda smūgiavo į vartus, kamuolis buvo atmuštas, tačiau atšoko puolančios komandos žaidėjui, kuris pirminio smūgio metu buvo nuošalėje.

Nuošalės atveju kamuolys atiduodamas priešininkų komandai ir jokių papildomų sankcijų netaikoma. Nuošalę fiksuoja linijos teisėjas, paskelbdamas apie nuošalę iškeliant vėliavėlę į viršų.

Video paaiškinimas:

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *