#18 AdSense nustatymai

Home / TECHNOLOGIJOS / #18 AdSense nustatymai

Jau spėjau šiek tiek „pamaigyti“ AdSense ir jau kelias dienas puslapis „pasipuošęs“ trim reklamom, kurios labai norėčiau tikėti atneš man milijoną kitą. Kiek esu skaitęs daug reklamų nereiškia gerai, rekomenduojamas kiekis paprastai yra 3-4 reklamos į puslapį. Aš įdėjau reklamas į tas nekintančias vietas – header (viršutinė dalis prie pavadinimo) ir sidebar (puslapio šonė virš kalendoriaus) ir dar po vieną reklamą į kiekvieno įrašo vidurį. Štai taip išdėstytos reklamos:

nustatymai1

Pagal AdSense taisykles reklamos negali būti klaidinančios ir atrodyti kaip puslapio tekstas arba puslapio dalis. Aš parinkau foną pagal puslapį, bet vizualiai, mano akim, atrodo reklama išsiskiria. Jei kažkas yra negerai, kiek žinau, Google praneša ir liepia pasitaisyti, jei ne – banas. Kadangi, kaip ir sakiau ne kartą, pats irgi mokausi, tai pasidairysim pagal pagrindinius AdSense nustatymus, t.y. kaip sukurti pirmus reklaminius blokus ir patalpinti juos į puslapį. Vėliau gilinsimės į niuansus.

Pasiruošimas AdSense nustatymams

Kadangi jau buvau šiek tiek pasiskaitęs apie AdSense žinojau, kad reklaminius blokus galima šiek tiek paderinti pagal save, o tam mums reikės bent kelių įrankių (galbūt gali būti ir vienas bendras). Tam, kad reklama žiūrėtųsi naturaliau, gražiau ir geriau įsipaišytų į „aplinką“ reikia žinoti kokio dydžio ir spalvos ji turi būti.
Dydis. AdSense leidžia pasirinkti iš standartinių matmenų reklamos blokų:

reklamosdydis

..arba leidžia susikurti visiškai individualaus reikiamo dydžio bloką, bet tam reikia žinoti kokio tau reikia. Reikia kažkokiu būdu išmatuoti plotą, kuriame norima patalpinti reklama. Aš dviračio neišradinėjau, lengva ranka į paiešką įrašiau kažką panašaus į: „how to measure web page size in pixels“ ir pats pirmas atsakymas buvo „Page Ruler“ – Google Chrome naršyklės įskiepis. Aš kaip tik naudoju Chrome, todėl pabandžiau ir mane viskas tenkino.

Įdiegus įskiepi naršykles viršutiniam dešiniajam kampe atsirado kampinė liniuotė ir būtent jos dėka aš galiu išmatuoti man reikiamus plotus:

pageruler

Kaip matom, pažymėtas plotas yra 305×158 px, o tai reiškia, kad mano reklaminis blokas turi būti tokių matmenų. Viskas paprasta.

Spalvos. Jei spalva iš pažiūros yra pilka tai dar nieko nereiškia, nes pilka gali būti ir šviesiai ir tamsiai ir šlapio asfalto ar pelenų. O tam, kad pataikyti į puslapio „interjerą“ spalvas reikia parinkti tiksliai. Ką darom? Ta pati schema, rašau į paiešką kažką panašaus į „color picker“ ir dabar, kadangi jau padirbau su Chrome įskiepiu, tai ir šiai užduočiai pasirinkau Chrome įskiepį „ColorPick Eyedropper„.

Veikimas vėl panašaus principo, viršuj kampe atsiranda ikona, kurios dėka paleidžiam įskiepi ir nuspaudus į reikiamą vietą matom reikalingos spalvos kodą.

reklamosspalva

Aš tikrai nesakau, kad tai geriausios programos ar geriausi būdai, šiais laikais tokių programų yra begalės ir daugelio atveju pasirinkimas yra individualus reikalas, vieni renkasi pagal patogumą, kiti funkcionalumą o kiti išvis pagal spalvą. Sakyčiau tai kaip ir visi paruošiamieji darbai, pereinam prie AdSense paskyros.

Pagrindiniai AdSense nustatymai

Puslapis patvirtintas, du reikiamus įrankius turim, reikia tik reklamos. Visi rašo, kad reikia daryti atskirus blokus, tam tikrai puslapio vietai ir, tam, kad išvengti painiavos reikia užvadinti bloką taip, kad patys suprastume, kam jis skirtas ir kur naudojamas. Spaudžiam ant „My ads“ ir mano atveju jau matom tokį vaizdą:

adunits

Jau yra sukurti keturi reklamos blokai, trys iš kurių yra Active ir vienas New (iškart toks niuansas, kad sukūrus reklamos bloką, jo ištrinti negalima, bet jei jis bus neaktyvus laikui bėgant išsitrins pats).

Kaip sukurti reklamos bloka? Viskas gana paprasta, spaudžiam iš eiles My Ads, išsiskleidusiam meniu parenkam Ad units ir lango viršuje nuspaudžiam New ad unit.

adunits1

Duodam pavadinimą mūsų blokui, geriausiai, kad po to būtų lengvą identifikuoti. Parenkam bloko išmatavimus iš paruoštų dydžių arba renkam Custom size ir įrašom savo išmatuotus, su aukščiau minėtu „Page Ruler“, parametrus.

Punkte „Ad type“ galim pasirinkti kokius skelbimus šis blokas atvaizduos, tik tekstinius, tik vaizdinius ar mišrius. Šneka, kad geriausiai rinktis mišrų atvaizdavimą, nes jis apmokestinamas brangiausiai.

Text ad style“ apsimetam dizaineriais ir sugalvojam kaip reklaminis blokas atrodys, kokios bus fono ir teksto spalvos, aš naudojau aukščiau aprašytą įskiepį ir taikiau savo puslapio spalvas.

Custom channels“ – prisipažinsiu dar neįsigilinau į kanalus, kiek supratau patogus reikalas vėliau sekant statistiką, per artimiausias dienas pažadų pasiaiškinti ir pasidalinti mintimis apie juos.

Backup ads“ – reikia pasirinkti kas bus rodoma to atveju jei Google neturės tikslinės reklamos ar negalės atvaizduoti, galima pasirinkti rodyti reklamą iš kito adreso, užpildyti tuščią vietą spalva (aš taip ir padariau, užpildžiau savo puslapio fono spalva) arba tiesiog rodyti tuščią vietą.

Spaudžiam „Save and get code„.

adunits2

Viskas reklaminis blokas sukurtas ir jis bus atvaizduojamas „My ads“ sąraše. Dabar mums reikia įdėti jį į puslapį. Apie tai sekančiam įraše.

 

 

2 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *