#13 Semantinis branduolys

Home / TECHNOLOGIJOS / #13 Semantinis branduolys

Toliau bandau gilintis į SEO niuansus ir vis labiau suprantu, kad ne nuo to pradėjau. Beveik visi šaltiniai sutartinai sako, kad pradžių pradžia yra – semantinio puslapio branduolio sudarymas.

Iš esmė šita užduotis turėtų būti daroma dar prieš pačio puslapio užbaigimą, jei konkrečiau tai dar prieš tai kai jis pradedamas pildyti turiniu. Kiti sako, kad apskritai puslapio kūrimas turi būti pradedamas būtent nuo semantinio branduolio.

Kas yra semantinis puslapio branduolys?

Semantinis puslapio branduolys – tai raktinių žodžių, jų formų ir išvestinių sąrašas, kuriuos naudojant lankytojai ieškos (jei tiksliau, suras) būtent šitą konkretų puslapį. Šie žodžiai turi kuo tiksliau parodyti bendrą informacijos kryptį ir puslapio tematiką. Tai daroma taip, kad lankytojas Jūsų puslapyje rastų būtent tą informaciją, kurios jis ir ieško paieškos sistemose. Maža to, paieškos sistemos, vykdydamos indeksaciją, gali nepraleisti puslapį dėl to, kad semantinis branduolys neatitinka puslapio turinio. O jei ir to ne gana, tai uždarbis taip pat priklauso nuo to kaip tiksliai semantinis branduolys atspindi puslapio esmę, lankytojai ne tik užsuks, bet ir sugrįš vėl ir vėl, o galbūt atves ir savo draugus.

Kaip sudaryti semantinį puslapio branduolį?
Iš esmės semantinio branduolio sudarymas nesudėtingas procesas, tačiau gana kruopštus ir reikalaujantis šiek tiek pasukti smegenys. Aukščiau jau rašiau, kad raktiniai žodžiai turi kaip įmanoma tiksliai atitikti puslapio tūrinį. Reikia pažymėti, kad sudarant branduolį reikia įvertinti visas kombinacijas, t.y. įvairias žodžio formas ir žodžių junginius, tam, kad kuo daugiau žmonių galėtų „rasti“ puslapį. Visą raktinių žodžių sąrašą reikia paskirstyti po tinklapio puslapius, kuriems jie labiau atitinka. Tokiu būdų lankytojai galės atsidurti iškart prie tos informacijos, kurios jie ieško, o ne pagrindineme puslapyje.

Jau anksčiau rašiau apie raktinių žodžius tipus, todėl nesikartosiu. Tik noriu pasakyti, kad beveik visur vyrauja nuomonė, kad pradžioje reikia bandyti kurti ir optimizuoti puslapį, būtent pagal žemo dažnumo (pasikartojamumo) raktinius žodžius. Taip puslapį „išsukti“ yra lengviau, į pirmus paieškos sistemų puslapius patekti taip pat žymiau lengviau, nei grūstis tarp super populiarių raktinių žodžių, kurios yra užvaldė interneto rykliai, gigantai. Sekančiam įrašė bandysiu kurti šio puslapio semantinį branduolį. Viską darau ne iš eilės, bet tai tik dėl to, kad mokausi.

P.S. Geros žinios, šiandien gavau pirmą gyvo žmogaus komentarą (rusų versijoj, rusiškas komentaras).

P.S.S. Blogos žinios AdSense vis dar nepatvirtino ir liepia laukti. Skaičiau, kad kartais užtrunka net iki 2 savaičių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *