#8 Facebook ir statistika

Home / TECHNOLOGIJOS / #8 Facebook ir statistika

Facebook

Skaitant literatūrą vis labiau aiškėja, kad vienas iš būdų populiarinti internetinį puslapį yra socialiniai tinklai. Lietuvoje populiariausias socialinis puslapis yra Facebook, todėl nuo jo ir pradėjau. Jau nuo vakar yra užregistruoti du facebook profiliai (atskirai lietuviškai ir rusiškai auditorijai). Patekti į juos lengvai galima tiesiog paspaudus ant piktogramos dešinėje puslapio pusėje. Facebook yra patogus reklamai ir iki tam tikro lygio jis yra nemokamas. Kas dar gerai su Facebook, tai lengvas įvairių konkursų ar loterijų organizavimas, o padovanoti už „like and share“ kažkokią smulkmeną nėra taip brangu kaip pirkti reklamą.

Socialinių tinklų pagalba galima generuoti didesnį lankytojų srautą pigiausiomis priemonėmis. Jei aš pats pasidalinsiu su savo draugais FromZeroLT įrašų, tikėtina, kad vien tai pritrauks 10-20 lankytojų, aišku dauguma jų neužsibus ilgai ir galbūt antrą kartą negrįš, bet jei, sakykim, paskelbus mini konkursą įrašų pasidalins 10-20 žmonių tai jau tikėtina, kad tai užaugins srautą 10-20 kartų ir iš didesnio kiekio jau galimai bus procentas-kitas kam šita informacija yra aktuali ir jis čia sugrįš dažniau.

Užregistruoti savo puslapio profilį Facebook tinkle yra labai paprastą, vienintelis kriterijus – turėti jau veikianti savo asmeninį puslapį. Registruoti galima kelių tipų puslapius adaptuotus pagal pagrindinio puslapio pobūdį.

facebook Šiuo atveju aš registravau „Cause or Community“ tipo profilius, nes niekaip negaliu priskirti šio puslapio prie kitų tipų. Daugiau viskas daroma intuityviai, nieko sudetingo, įrašom pavadinimą, puslapio adresą ir prisegam nuotrauką. Tiesa, geriausiai kurti naują FaceBook profilį jau prisijungus prie savo asmeninio profilio, kairėje viršuje nuspaudus rodyklę žemyn pasirinkti „kurti puslapį“ (facebook2).
Kol kas apie Facebook tiek, toliau reikia dalintis puslapio įrašų ir po truputį generuoti srautą iš šio socialinio tinklo. Vėliau, jei pavyktų pasiekti tam tikrą populiarumą, galima mėginti jungtis ir į kitus tinklus Twitter, Google Plus ir t.t.

Statistika 

Dar vienas naudingas įrankis, kuriant savo puslapį ir norint jį populiarint, yra įvairūs statistikos rinkėjai. Pažengusieji vartotojai žino tokį servisą kaip Google Analytics, bet tai jau sudėtingas įrankis, kurį galbūt paliksim ateičiai. Šiai dienai esu įsidiegęs du įrankius statistikai rinkti. Vieną iš jų galima matyti puslapio apačioje statistikatai yra paprasčiausias lankytojų skaitliukas, skaičiuojantis tiek unikalius lankytojus, tiek kiek yra puslapio parodymų. Realiai vėl gi tai individualus pasirinkimas, šitą skaitliuką naudojau jau ne vienam puslapyje, jis yra paprastas, lengvai adaptuojamas ir vizualiai gerai atrodantis.

Kitas įrankis, kuri įsidiegiau vakar ir paprastam lankytojui jis nėra matomas. Tai yra wordpress statistikos įskiepis (paprasčiau – plugin), kurio pavadinimas WP Statistics, jį nemokamai parsisiųsti galima čia. Šitas pluginas leidžia stebėti įvairesnę statistiką, apsilankymų skaičių, iš kokių svetainių perėjo į mano puslapį, iš kokių paieškos sistemų perėjo į puslapį ir netgi (kas labai svarbu) pagal kokius paieškos žodžius puslapis buvo surastas. Jei jau bent kelias dienas naudojant wordpress platformą tai įskiepio instaliavimas problemų nesudarys, vieno mygtuko paspaudimas ir baigta. Trumpa statistiką matom tiesiai Dashboard’e, o platesnę paspaudę Statistics mygtuką dešinio meniu apačioje. Visgi jei kažkam kils problemų įsidiegiant, maloniai prašom kreiptis komentaruose.

Jei kyla klausimas kam reikia stebėti statistiką tai viskas gana paprasta – analizei. Matant konkrečius duomenis galima spręsti koks įrašas yra populiariausias ir pritraukia daugiausiai lankytojų, ko potencialūs lankytojai daugiausiai ieško, koks yra lankytojų „sezoniškumas“, kaip reaguojama į naujo įrašo atsiradimą ir t.t. Tai yra tikrai svarbu norint vystyti projektą.

Google Analytics turi dar daugiau galimybių ir leidžia analizuoti įvairesniais kampais ir pjūviais, bet kol kas neturint bent jau ~100 unikalių apsilankymų per dieną, manau, tokiems įrankiams yra per anksti. Bet slaptai tikiuosi, kad pakankamai greitai reikėtų griebtis ir jų.

 

One Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *