#7 Raktinių žodžių įėjimas į tekstą

Home / TECHNOLOGIJOS / #7 Raktinių žodžių įėjimas į tekstą

Prieš kurį laiką jau šiek tiek rašiau apie raktinius žodžius. Tačiau visko į tą straipsnį nesutalpinau, priedo, kaip jau ne kartą minėjau, mokausi ir pats, todėl procese dažniau pasitaikys vienokių ar kitokių papildymų arba pataisymų. Tai gi, be to, kad raktiniai žodžiai skirstomi pagal dažnumą, dar yra skiriamas toks dalykas kaip raktinio žodžio „įėjimas“ į tekstą (realiai nežinau ar taikytinas toks terminas, todėl galbūt kitose lietuviškose šaltiniuose tai skambės kiek kitaip).

Raktinių žodžių „įėjimas“ į tekstą

Tikslus įėjimas – tai toks raktinio žodžio ar žodžių panaudojimas tekste kai nekeičiama nei forma, nei galūnė. T.y. jei jus galvojat, kad Jūsų potencialus klientas ves į paieškos sistemą „nupirkt meškerę Kaune„, tai tekste šita frazė būtent tokiu pavidalu ir turi būtų, pvz: „Tu gali nupirkt meškerę Kaune atvažiavęs į prekybos centrą“.  Toks „įėjimas“ dar vadinamas švariu. Dar reikia suvokti, kad tekstas turi būti lengvai skaitomas ir būti logiškas, o ne tik raktažodžių rinkinys.

Tiesioginis įėjimas – šiuo atveju raktinių žodžių junginyje galimi skyrybos ženklai, bet pati žodžių forma turi būti nepakitusi. Pvz: Tam, kad važiuoti žvejoti tau reikia nupirkt meškerę, o Kaune jų pasirinkimas gana platus.
Praskiestas įėjimas – šiame variante raktiniai žodžiai naudojami kartu su kitais žodžiais. Pvz: Tam, kad nupirkt gerą ir kokybišką meškerę, reikia kreiptis į profesionalus, o Kaune tokių vietų netrūksta.

Morfologinis įėjimas – raktinės frazės žodžiai gali būti panaudoti kitame linksnyje, skaičiuje, giminėje, net gali tapti kita kalbos dalimi. Pvz: Tam, kad meškerės pirkimas Kaune būtų sklandus, kreipkis į profesionalus.

Tai yra pagrindiniai raktinių žodžių „įėjimo“ į tekstą tipai.

Reikia pažymėti tai, kad raktinę frazę negalima atskirti tašku, šauktuku ar klausimo ženklu, tačiau kablelius, kabliataškius, dvitaškius naudoti galim. T.y. galim naudoti tuos skyrybos ženklus po kurių žodžiai nepradedami vėl rašyti iš didžiosios raidės.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *