#4 Turinio valdymo sistema

Home / TECHNOLOGIJOS / #4 Turinio valdymo sistema

Turint domeną ir hostingą, reikia paties puslapio. Kelių yra daug, bet paminėsiu galbūt du tokius pagrindinius. Pirmasis sudėtingas (arba brangus) būdas, t.y. puslapio ir visos sistemos kūrimas nuo nulio. Nesu IT srities žmogus, todėl tiksliai tikrai nepasakysiu kokias programavimo kalbas reikia žinoti ir kiek laiko užtrūktų pačiam sukurti puslapį, kartu su visa turinio valdymo sistema, bet jei būtų priimtas sprendimas tokias paslaugas pirkti, tai patikėkit manim tai būtų labai ir labai brangu. Tačiau pirminiam tikslui nežinau ar tai būtų tikslinga.

Prieš pristatant antrą būdą trumpai kas yra tūrinio valdymo sistema (TVS), angliškai Content Management System. Trumpai TVS – įvairūs programiniai įrankiai, supaprastinantys informacinių sistemų turinio (tekstinio ir grafinio) valdymą taip, kad sukuriant bei keičiant turinį ar jo struktūrą nereikėtų jokių specialiųjų (programavimo) žinių (apibrėžimą pasiskolinau iš wikipedia, pats geriau nesugalvočiau).

Antras daug lengvesnis būdas yra jau paruoštų valdymo sistemų naudojimas ir pritaikymas pagal save. Tokių sistemų yra nemažai, yra net ir lietuviškų (blogas.lt), savo sistemą turi ir Google (blogger.com), o bent jau Rusijoje vis dar populiarus nors ir nelabai patogus livejournal.com.  bet bene populiariausia yra wordpress platforma. Visos tokios valdymo sistemos paprastąja kalba vadinami blogų „fermomis“, matyt dėl didelės koncentracijos.
Taip jau susiklostė istoriškai, kad pats naudoju wordpress ir kitų alternatyvų nelabai svarsčiau, tai šiek tiek plačiau apie šitą platformą. Naudotis wordpress paslaugomis galima dvejopai. Pirmas variantas užsiregistruoti jų sistemoje ir susikurti puslapį tiesiai per naršyklę, nenaudojant savo hostingo ir pagal nutylėjimą gauti adresą jūsųpuslapis.wordpress.com, kuri aišku po to sėkmingai priskirti prie savo nupirkto domeno ir nesukti sau galvos. Ankstesnis mano tinklaraštis kaip tik ir buvo valdomas tokiu būdu, tačiau tokioje sistemoje wordpress neduoda daug erdvės reikštis, daug kas užblokuota, kai kas mokama ir t.t. Aišku yra nemokamų „temų“, gali keisti tam tikrus nustatymus, bet tikrai ne viską.

Antras būdas naudotis wordpress platformą, tai nemokamai atsisiųsti valdymo sistemą (tai galima padaryti čia) ir jau įdiegti ją į savo talpyklą (hostingą). Kaip tą padaryti ganėtinai paprastai aprašo trumpa instrukcija tame pačiame parsisiuntimo puslapyje tiesiai po atsisiuntimo mygtuku. Kaip deklaruoja pats wordpress, diegimas užtruks vos penkias minutes. Iš patirties sakau, kad man užtrūko gerą pusvalandį. Yra toks niuansas, kad neužtenka įdiegt, o reikia paruošti ir serverį, susikurti duomenų bazę, sudėlioti kelias varnelės. Jei kažkas pasiklys tarp nustatymų, kreipkitės komentaruose – padėsiu. WordPress turi daugybę nemokamų įskiepių, nemokamų temų ir nustatymų. Šį platformą tinkama tiek blogams, tiek ir e-parduotuvėms. Rimtesni įskiepiai, galbūt retesnės, įdomesnės temos taip pat kainuos, bet čia jau individualiai – kiekvienam pagal poreikius.

Svarbus dalykas tiems kas žada naudotis wordpress platforma:  yra šiokie tokie reikalavimai hostingui: yra būtinas PHP 5 palaikymas ir MySQL 5.6 ar aukštesnis arba MariaDB 10.0 arba aukštesnis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *