#3 Domenas ir hostingas

Home / TECHNOLOGIJOS / #3 Domenas ir hostingas

Kuriant bet kokį puslapį akivaizdu, kad reikia jį kažkaip pavadinti ir kažkur patalpinti. Pradėkim nuo pavadinimo. Po pavadinimu aš turiu minty puslapio adresą matomą viršutinėje naršyklės eilutėje.  Adresą puslapiui galim gauti nemokamai arba išsipirkti už tam tikrą sumą tam tikram laikotarpiui. Visi žinom, kad niekas šiaip sau nemokamai nebūna, todėl nemokamas adresas turės savo trūkumų, o jei konkrečiau tai dažniausiu atveju bus papildomas žodis  Jūsų adrese (kaip pvz fromzero.wordpress.com, fromzero.blogger.com ir t.t.). Turbūt neverta sakyti, kad toks adresas yra ilgas, griozdiškas ir nepatogus naudoti ir potencialus lankytojai jį atsimins gerokai sunkiau, nei trumpesnį variantą. Bet už gėrį reikia mokėti. Tačiau džiugi žinia ta, kad mokestis už domeną šiai dienai yra nykstamai mažas, todėl, manau, kad pirkti verta ir norint kažką pasiekti netgi būtina. Iš kart pasakau, kad domenas fromzero.eu kainavo 1,99€+PVM metams.
Žemiau pateiksiu informaciją kur pirkau tiek domeną tiek hostingą, bet pradžiai apie patį hostingą. Kas yra hostingas ir kam jis reikalingas. Hostingas angliškas žodis, bet nežinau kaip tai įvardinti lietuviškai, sakykime talpykla, kitaip – kažkoks serveris veikiantis non-stop, kuriame yra patalpinama svetainė. Hostingai, lygiai kaip ir domenai, gali būti mokami arba ne. Kas mūsų laukia, jei susigundom nemokamu hostingu, daugumoj tai papildomos iššokančios ir atgrasančios reklamos, kurias mato lankytojas, tačiau mes už tai nieko negaunam apart pačios ne geriausios kokybės talpyklos. Hostingo paslauga man apsiėjo 2,99€+PVM už mėnesį. Už šią kainą gaunu neribojamą srautą ir vietą, neribojamą el,paštą, PHP 5 palaikymą, bei MariaDB 10 duomenų bazę.

Tikrai neteigiu, kad mano pasirinkimas geriausias ir vienintelis teisingas. Tikiu, kad jei kažkas labai ieškos tai būtinai suras ir geresnį ir pigesnį serverį, galbūt nebūtinai lietuvišką ir dėl to nei kiek ne prastesnį. Tačiau matant tokias sumas aš nekėliau sau uždavinio sutaupyti kelis centus ar net visą eurą. Laikas irgi kainuoja.

Iš kart pasakau niekas manęs neremia ir už reklamą man nemoka. Abi paslaugas domeną+hostingą pirkau iš vienos vietos, nes tai yra patogiau ir greičiau. Pirkau konkrečiai iš https://www.serveriai.lt/.  Jei kils kažkokių klausimų dėl serveriai.lt nustatymų klauskit komentaruose – atsakysiu, bet šiaip viskas labai aišku ir yra daugybė aprašytų klausimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *