#2 Koncepcija ir planas

Home / TECHNOLOGIJOS / #2 Koncepcija ir planas

Turbūt iškarto užėjus į puslapį matosi galimybė pasirinkti kalbą, lietuvių arba rusų. Tai padariau todėl, kad, mano galvai, lietuviška auditorija yra gana maža, todėl norint labiau vystyti projektą ir privilioti lankytojų srautą reikia platesnės „rinkos“, o kadangi rusiškai kalbu žymiai laisviau nei angliškai bandysiu vystyti turinį šiom dviem kalbom, nes jas išmanau geriausiai. Visas tūrinis bus identiškas tiek lietuvių tiek rusų kalbomis.

Kažkokio „popierinio“ plano neturiu, yra tik įsivaizdavimas kaip viskas turi rutuliotis  ir vykti. Kol kas pasirinkau galima sakyti lengviausią temą, nes lengviausiai gali rašyti apie tai apie ką išmanai tikrai labai gerai ir apie tai kas teikia tau malonumą arba apie tai ko neišmanai, bet kaip tik tuo momentu domėsi, taip ir pats apibendrini perskaitytas žinias ir kitiems, tikiuosi, perteiki kažkokias žinias. Paskaitai – užrašai, labai patogu. Bet grįžtant prie plano, šiek tiek panaršius supratau, kad adsense reklamos iškarto į nuogą puslapį be jokio tūrinio dėti ne valia, reikia bent jau dešimties įrašų, būtent tai ir bandysiu įgyvendinti per pirmas dvi-trys savaites. O jau tada pakankamai „sustiprėjęs“ ir padaręs šiokius tokius paruošiamuosius darbus kibsiu prie pačio adsense.
Šiek tiek anonsuojant į priekį esu numatęs kelis straipsnius apie domeno ir „hostingo“ registravimą ir pačio puslapio sukūrimą. Taip pat apžvelgsiu adsense pradmenis, ką galima daryti, o ko ne, nes adsense taisyklės yra tikrai gana griežtos ir viena kita klaida gali pasibaigti užblokavimu visam gyvenimui be teisės sugrįžti.  Įdiegus sistemą pas save, bandysiu daryti savaitines/mėnesines ataskaitas, vesti statistiką. Radau daug informacijos, kad daug ką lemia reklamos patalpinimo vieta puslapyje, jos spalva ir t.t. Taigi bandysim eksperimentuoti ir apžvelgti kas pasiteisino, o kas ne.

Reklamos veiksnumui reikalingas srautas žmonių, kurį bandysiu išgauti kokybišku tūriniu, bet tam, kad šį tūrinį surastų žmogus ieškantis informacijos reikės padirbėti ir su vadinamais „key words“, o tai irgi yra visas mokslas ir menas – bandysim pasigilinti ir į šitą aspektą. Manau, jei tu turi pakankamai kokybiškos informacijos ir žinių, o priedo ir teisingai parinktus raktinius žodžius paieškos sistemoms – tu jau geram kelyje iki didesnio lankytojų srauto. Neslepsiu esu turėjęs asmeninį tinklaraštį, kuris buvo tik lietuvių kalba ir tik apie asmeninius dalykus, internetinį humorą ir panašius dalykus, tai galiu pasakyti, kad dideliu populiarumu jis nepasižymėjo ir todėl iki Naujųjų pasiekti 100 unikalių vartotojų per dieną yra tikrai nemažas iššūkis. Tiesa kai netyčia labai pataikiau į tų dienų aktualiją, buvau kelias dienas sulaukęs po ~100 lankytojų, bet tik kelioms dienoms. Taigi tikrai žinau, kaip sunku generuoti srautą, bet bandysiu jį pasiekti per kokybę ir aktualumą.

Pabaigai pasakysiu, kad kaip vieną didžiausių tokių entuziastų kaip aš klaidų vardijama tai, kad puslapis kuriamas ne malonumui, o tam, kad uždirbtų pinigų. Tada greitai nepasiekus rezultato viskas metama. Aš bandysiu apjungti šios du dalykus, rašyti su malonumu gaunant už tai pinigus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *