Zeitgeist | Laiko dvasia

Home / Cinema / Zeitgeist | Laiko dvasia

Kai meilės galia įveiks meilę galiai tada pasaulis pažins taiką. / When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace/. Būtent tokiais žodžiais baigiasi šitas filmas.

Dokumentinis filmas verčiantis susimąstyti. Labai plėtotis nesinori, nes apie filmą parašyta labai daug straipsnių ir informacijos  apstu internete kokia tik nori kalba. Yra net ir lietuviškas puslapis. Pasidalinsiu tik savo subjektyvia nuomonė.

Filmas remiasi faktais ir tikrai labai įtikina, kad daugelis dalykų aplink mus yra tiesiog melas. Wawawyywa taip galima pradėti ir pačiu savim abejoti. Filmas suskaldytas į tris dalis: religija (krikščionybė), rugsėjo 11 tragedija ir pinigai/bankai ir kas iš tikrųjų yra pasaulio valdovai.

Aš Dievu netikiu dėl to pirmą dalis man buvo tik dar vienas įrodymas, kad jo nėra. Tiesiog žmogus yra toks sutvėrimas, kad jam reikia į kažką tikėti, kas į Dievą, kas į likimą, bet visi mes kažkuo tikim. Tiesiog pažiūrėjus šitą filmą tas Jėzus išvis atrodo niekas, išgalvotas personažas, vos ne komiksas, bet ištisus amžius žmonija tiki į jį.

Apie rugsėjo 11 įvykius taip pat esam primaitinti visokiausiom versijom ir per daug nesigilinom kas ir kaip galėjo būti. Po šito filmo man lieka tik viena versija, ta kuri pateikta filme, bet tai viskas dėl to, kad čia rodoma remiantis faktais. Tik tiek, kad gali sugalvoti milijoną faktų, kurie neigtų ir šią teoriją. Yra dar tokie faktai apie skaičių 11, kurie irgi atrodo paimti iš „palubinsko“, manau bet kokiai tragedijai ir datai galima sukurti tokių pačių „neįtikėtinų“ sutapimų.

Apie tą dalį, kur pasakoja apie pasaulio bankus, pinigus ir žmonės juos valdančius tai galiu pasakyti, kad nelabai nusimanau toje srityje todėl nelabai kažką ir komentuoti galiu. Taip turbūt tai tiesa arba iš dalies tiesa. Šiaip kai žiūrėjau šią dalį tai vis man galvoje sukosi viena mintis išsakyta rusų filme Brat 2. Ten tarp dviejų brolių įvyko toks dialogas:

– JAV visa pasaulio jėga /В Америке вся сила мира/

– Kame jėga brolau? /А в чём сила брат?/

– Piniguose jėga broli, pinigai valdo pasaulį ir pas ką jų daugiau tas ir stipresnis. /В деньгах вся сила брат, деньги правят миром и тот сильнее у кого их больше./

– Na gerai, turi daug pinigų ir ką tu padarysi? /Ну хорошо, вот много у тебя денег и чё ты сделаешь?/

– Nupirksiu visus. /Куплю всех/

– Ir mane? /И меня?/

Na gerai neskaitykit patys pažiūrėkit, pačioje pradžioje šito klipo tas dialogas vyksta. O toliau  „Brolis“ bando amerikiečiui išaiškinti kame yra jėga.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=i73HcoHxJHA]

Na tiek mano minčių ir pamąstymų.

Vertinimai: imdb -8.7, obuolys.lt – vertinimų neturi, Aš -9.

zeitgeist3

6 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *